marihuana   

Sahifeler:1 2

esrar , ot , ganja sindirim sistemi yolu ile alindiginda etkisi yaklasik 1 saatte ortaya cikar ve yaklasik 3-4 saat filan surer. oncelikle mood elevation ve duyarlilikta korkunc bir tirmanis farkedersiniz. sesler daha yuksek filan gelir.zihin acilmasina benzer biseyler hissedilir. alkol maalesef neutralize edici etki yapar. o yuzden icki ile pek karistirmamak tavsiye olunur. birde cotton mouth denen olay meydana gelir. diliniz yapis yapis filan olur. kana kana su icmek filan istersiniz ama para etmez. birde cok zevkli mini-paranoyalar meydana getirir bazen... kimi yerlerde kod adı marry jane'dir kokusuna bile dayanamaz aaa denildiği an gülme krizlerine girer, bayanların bazıları under costruction zamanında olmadığı halde öyle olduklarını zannedip ortalığı ayağa kaldırabilir. kağıda sarılarak , pipoda yada bong ta içilir.gözleri kızartır.kafa yapan maddenin adı thcdir.bitkinin dişi çiçekleri kurutulup içilir.çeşit çeşit marijuana türü vardır(ice 2000,purple power,big bud...) ertesinde çikolata krizine girilir. dolaba depar atılır ,yere düşülür ,gülünür, malzeme olunur. (bkz. spacecake) hint keneviri (cannabis) yapraklarının kurutulup ufalanmasıyla ortaya çıkan tanrı.. mükemmel kurabiyesi olur, ancak tercihen sarılarak tüttürülür.. lanse edildiğinin aksine zararları yararlarından çok çok daha azdır.. fiziksel bağımlılık yapmaz, psikolojik bağımlılık yapma ihtimali ise kullanan kimsenin depresiflik oranı ve sorunlarından kurtulma çabası ile doğru orantılıdır.. illegal olmasının başlıca sebebi alkol şirketlerinin baskısıdır..
kısa süreli hafızaya, düşünme merkezine ve sinirsel koordinasyona etki ederek kafa yapar ve korkunç haz verir.. bad tribe gidilmesi durumunda paranoyaya ve halisünasyonlara sebep olabilir.. aşırısı, bu etkilerin kalıcı olmasına ve etkinin uzun süreli hafızaya da etkimesine yol açabilir.. bunun dışında iyi ve kalıcı bir ağrı kesicidir, sinir problemlerine iyi gelir ve uysallaştırır, mutlu ve tasasız bir ruh haline yol açar, reflekslere ve kaslara karşı uyuşturucu bir etkisi yoktur, sadece beyni farklı çalıştırır.. kolay bulunabilir ve yetiştirilebilinir olması ve eroin, morfin tipi afyon özlü maddeler gibi süründürüp öldürmemesi, çok tutmasına yol açmıştır.. davutpaşa ya ekilmesi kimi öğrenciler tarafından denenmiş ancak başarılı olunamamıştır. bonibon kutusuyla denenmesinde fayda vardır http://www.overgrow.com/edge/gallery.php den çeşitleri hakkında bilgi ve resim edinebileceğiniz , forumunda nasıl yetişir bu hede?, nasıl torbacılık yapabiliriz? gibi gereksiz tartışmaların buluduğu all about marijuanha forumlarını görebilirsiniz argoda kuru. gogo da olarak bilinen aslında yapılan araştırmalar sonucu dünyadaki uyuşturucu sıfatına giren diğer materyaller arasındaki en zararsız olan bitkinin tabakalanmış ve kurutulmuş hali, cafein bile kendisinden kat be kat zararlıdır bağımlılık oranıda kuru ya göre epey fazladır hede. yoğun bi dumanı vardır, garip kokar.. susatır, tatlı ihtiyacı yaratır.. kıpkırmızı gözlere neden olur.. normalde "ıyk" dedirten esprilere dakikalarca güldürür, adamı şebeğe çevirir.. kanadada yasallaştırılmaya çalışılan bitki.bazı yerlerde tıbbi amaçla kullanılır. halk arasında bağımlılık yarattığı,adamı yavaş yavaş öldürdüğü sanılan aslında hiçbir zararı olmayan,aksine sigaradan bile zararsız olan ot çeşidi.alkol gibi mide bulandırmaz,sabah kalktığınızda suuuu diye dolaşırsınız o kadar.aileler uyuşturucu olduğunu sanar, ancak avrupa'da eczanelerde satılır. (bkz. hollanda) anti depresan özelliği vardır. illegal olmasına anlam verememişimdir bir arkadaşın kullanmadığı halde gıcıklık olsun diye evinde yetiştirdiği, sonra da kuranı kerimin içinde yapraklarını kuruttuğu ot. hayır, satmıyordu da. annesi de " oğlum şunları içecekseniz için atacam artık" diyerek olya enterasan bir giriş yapmıştı.
(bkz. marijuana içmeyince kızan anne) bitkisinin (bkz. cannabis) dişi ve erkeği vardır. kafa yapan dişidir. türkiye'de nisan ortası veya mayıs başında ekmeye başlanır. en iyi ürünün bursa civarından çıktığı rivayet olunur. fakat kullandıktan sonra nerede yetiştirildiği önemli değildir. bitkisi suyu pek sevmez yazın en sıcak zamanında bile günde bi defa akşam üzeri sulamanız yeterlidir. yaz sonunda hasat olur, yapraklar toplanıp kurutulur, tohumları ayıklanır, bi kısmı kubar yapılır. afgan esrarının yapım şekli farklıdır. bitki daha toplanmadan yani hala topraktayken üzerine naylon poşeti boydan boya giyen bi kişi tarlada sabahtan akşama kadar dolanır. bitkinin en uç kısmındaki macunsu bölge bu poşetin üzerine yapışır. yapışan bu kısım poşetten kazınarak kalıp haline getirilir. içilmek istendiğinde kalıptan ufak parçalar koparılır ve tütünle birlikte sarılır. esrarın en büyük yan etkisi kullandığınızın ortaya çıkması halinde kişilerin size bakışları ve davranışları değişecektir. başka bi yan etkisi yoktur. sigarada bile 3000 çeşit zehirli gaz varken yasaldır ve ciddi anlamda insanda bir bağımlılık yaratmaktadır. bu garibimin yasal olmamasının tek sebebi insanı mayıştırmasıdır. sigara mutluluk hormonu salgılatıp size sahte bi mutluluk verir. esrar ise insanı sakinleştirir. iki kan davalı insana içirip karşılıklı oturtun birbirlerine küfür bile etmezler (bkz. http://www.geocities.com/uflentius/) kullanımında insan bedeninde c vitamini eksikliği yapar. girilen anlam sayısına bakıldığında ''vay be burda da kullanan çok kişi var.'' dedirten hede. bob marley'in reklamını pek bir güzel yaptığı bitki dış görünüşe aldanmamak erekir. bir bitki gibi görünse de (-ki bir bitki olsa da) aslında bir bitki kadar saf ve masum değildir.
(bkz. bob marley) bilmiyorum kimse farketti mi ama her gün bir ziyaretçi tarafından okunan başlık. aksatmadan takip ediyorum. (manyak mıyım)... belki de hep aynı ziyaretçi. herkes marihuana mı arıyor ne? hiçbir şekilde kullanımının desteklenmemesi, abartılmaması ve toplumca okunan ortamlarda reklamının yapılmaması, kendini rezil etmekten çekinmeyenin bari ortamı düşünmesi gereken, zararlı bitki, nesne, şey. (bkz. purple haze)
Sahifeler:1 2

GiA, en iyi Internet Explorer ve 1024 x 768 çözünürlük ile görüntülenir.


DiskLamer: GIA içinde, dışında, etrafında, üzerinde gördüğünüz her türlü anlam, başlık, vs yazana aittir. Herhangi bıdıbıdı ile GIA muhatap olmayacaktır, sorumlu tutulmayacaktır. Ettiği laf ile gia arkasına saklanmaya çalışanlar direk satılacaktır, afişe edilecektir.

Hafif GiA
0.0083 saniye (8 query)